Domek dla ptaków a karmnik

Czy wiedziałeś o tym, że domek dla ptaków a karmnik to tak naprawdę dwie różne rzeczy? Wiele osób nie ma o tym naprawdę zielonego pojęcia. Warto wyjaśnić te różnice – tak naprawdę można to zrobić z łatwością. Domek dla ptaków ma za zadanie przed wszystkim chronić przed zimnem. Taka jest jego główna rola. W takim domku nie znajdziemy żadnych elementów, na których może być zawieszana słonina. W konstrukcji zaś znajdziemy stabilne ściany. To właśnie one odgrywają główną rolę w ochronie przed zimnem, deszczem, wiatrem i śniegiem. To tutaj ptaki mogą znaleźć dla siebie ochronę, szczególnie w zimne i nieprzyjemne dni, jakie teraz niewątpliwie nasz czekają. W domku dla ptaków znajdziemy mały otworek. To właśnie nic innego jak wejście do domku. Warto wspomnieć o tym także, że dom dla ptaków może chronić nie tylko przed zimnem, ale również przed drapieżnikami.

Domki dla ptaków wykonywane są najczęściej po prostu z drewna. Zazwyczaj do ich wykonania stosuje się bardzo dobry jakościowo materiał. Domek najlepiej, aby był wykonany z prawdziwego i czystego drewna. Do jego wytwarzania nie powinny być stosowane płyty wiórowe ani sklejki. Zresztą o tym powiemy jeszcze w dziale na temat jak wybudować dobry i trwały domek dla ptaków. Co jednak jeszcze a propos samych różnić? Zatem dom dla ptaków posiada osłaniające ściany. Tych na pewno jednak nie odnajdziemy w karmniku. To też swego rodzaju domek, w którym jednak najważniejsze jest dokarmianie ptaków.

Karmnik służy nie do ochrony przed zimnem czy drapieżnikami. Nie byłoby to możliwe z powodu braku ochraniających ścian. To miejsce, którego nazwa sama na to wskazuje, do karmienia. To właśnie do karmnika sypiemy pokarm, ziarno czy okruszki chleba dla naszych latających przyjaciół. Karmniki są bardzo ważne, także w zimne dni, bo przecież dokarmianie ptaków ma naprawdę bardzo duże znaczenie.