Różnorodne karmniki i domki

Każdy z nas na pewno pamięta karmniki, które wykonywali ojcowie albo dziadkowie lub sami robiliśmy na lekcjach techniki. Rzeczywiście, dzieciom już od początku wmawia się, że dokarmianie ptaków to coś dobrego. A do tego służą oczywiście karmniki. Od zawsze kojarzymy karmniki jako prostokątną podstawę oraz cztery słupki, które podtrzymują prosty i dwuspadowy daszek. Dzisiaj oferty sklepowe, także te internetowe, to bardzo szeroki i bogaty wybór karmników. Oczywiście, dla naszych fruwających przyjaciół zupełnie nie ma znaczenia to, czy karmnik będzie wyglądał jak mały domek z czerwonej cegły czy jak piernikowa chatka z „Jasia i Małgosi”. Jednak, taki ciekawy, oryginalny i przyjemnie wyglądający karmniczek może być doskonałą ozdobą naszego ogrodu.

Oczywiście, w wielu ofertach możemy otrzymać proste i tradycyjne formy karmników. Zawsze wykonane są one z ogromną starannością. Bardzo często jednak dzisiaj oferowane w wielu sklepach karmniki posiadają ciekawe detale, np. deskowane drzwi czy interesujące okiennice. To nierzadko wprowadza nas nawet w bajkowy klimat! Dlatego karmniki mogą stać się prawdziwą ozdobą naszego tarasu, balkonu czy ogrodu. Najważniejsze jest jednak to, że mają służyć ptaszkom. Ale przy okazji nic się nie stanie, jeśli podniosą walory wizualne naszego ogrodu?

Jakie karmniki mamy do wyboru? Ciekawym pomysłem mogą okazać się nowoczesne, minimalistyczne karmniki dla ptaków, które wykonywane są ze stali nierdzewnej. Kosztują około trzystu złotych. Inny to modrzewiowy karmnik, który maluje się ekologicznymi farbami. Posiada on cztery pojemniki, po to, aby urozmaicić jedzenie dla ptaków. W jednym pojemniku umieszczane są nasiona, w innym orzeszki ziemne, a w pozostałych pestki słonecznika oraz gotowe kulki łojowe. Wielu sprzedawców ma do zaoferowania także specjalne karmniki dla ptaków miejskich. Kosztują ponad sto złotych. Ciekawym pomysłem są karmniki o typowej, tradycyjnej formie. Od tych „normalnych” różni je jednak to, że wykonane są ze stali nierdzewnej.